Pszichoszomatikus egészségtan szeminárium

Időtartam: 3x1 nap
Típus: Szeminárium. A program a TÉT Alapképzés része is, árát a képzési díj kedvezménnyel magában foglalja.
Létszám: Legalább 15, legfeljebb 35 fő.
Korhatár: 18. életévüket még be nem töltött (de 16 éves kor feletti) jelentkezők  szülő (gondviselő) írásbeli engedélyével látogathatják.
Következő időpont: 2018. április14. és május 26-27.
Részvételi díj: 40.000 Ft/fő. Orvosoknak, egészségügyi szakdolgozóknak: 35.000 Ft/fő.

Facebook-link

Kvantumiskola szakmai programja segítőknek, valamint az életet, önmagukat és a betegségek kialakulását mélyen érteni vágyó érdeklődőknek.

Leendő és végzett pszichológusoknak, orvostanhallgatóknak és egészségügyi dolgozóknak különösen ajánljuk az állami képzésen kapott információ és egyoldalú szemlélet kibővítésére.

A Pszichoszomatikus egészségtan szeminárium első napjának célja, hogy a kvantum-pszichológia iránt érdeklődők számára olyan tudást és szemléletet nyújtson, amelybe szervesen illeszthetők a sokszor ellentmondásosnak tűnő természettudományos, pszichológiai és spirituális tanítások. A 2-3. nap interaktív programja egységes rendszerbe szervezi az egészségről, pszichológiáról és lélekről szóló információkat.

A kurzus elvégzése segít megérteni az alternatív gyógymódok helyét a mai világban, és hozzájárul ahhoz, hogy az útkereső vagy tanulni szándékozó megkülönböztesse az egyes tudatosság-szinteket mindennapi életében éppúgy, mint az ezoterikus utak bőséges kínálatában.

A tematikából:

1. nap: Előadás.
Egység és egészség
Folytonosság és kvantumvilág. A valóság és a Tudatosság természete
Egység és két-ség. Végtelen és véges viszonya
Spirituális anatómia. Karma és reinkarnáció.
Test és energiatest. Jin és Jang, a polaritás megnyilvánulásai.
Mentálhigiéné. Az identitás és a psziché egyensúlya.
Freud, Jung és a tudattalan birodalma.

2. nap: Előadás és saját élmény.
A Tudat és test valódi kapcsolata. A betegségek kialakulásának öt szintje. Az egyes szintekhez kapcsolódó egészség- és betegségképek.
Hogyan függ össze a stressz-elmélet és az analógiatan, a wilberi létrafokok és az Új germán Medicina?
Nyugati orvoslás, természetgyógyászat, homeopátia, pszichoterápia, családállítás és „karmabontás” avagy a terápiás eljárások helye a Tudat térképén.
Az egyetemes törvények és az analógiák megjelenése az emberi test működésében a víztől a sejtekig, a szövetektől a szervrendszerekig.
Mit üzen a tudattalan? A tünetszimbolika alapjai.

3. nap: Előadás, kiscsoportos munka és megbeszélés.
Egész-ség és Tudatosság. A betegségelőnyök csapdája. A gyógyulás korlátai.
Pszichoszomatikus anatómia és kórtan.
A tünetek kifejlődésének fokozatai.
A ráktól az izomhúzódásig, a cukorbetegségtől az agyvérzésig.
A betegségcsoportok pszichoszomatikája.
Részletes pszichoszomatika. Betegségek feldolgozása.

A kurzus hivtalos segédanyaga:
Kvantum-pszichológia és önismeret Jegyzet.
Szerk.: Hoffmann Gergely.
Kiadja: TESSÉK! Közhasznú Egyesület, 2012., 2013., (Második kiadás) 2015., (Harmadik kiadás) 2017.

Kiemelten ajánlott irodalom:
A Végtelen egyszerű
Szerző: Hoffmann Gergely. Kiadja: TESSÉK! Közhasznú Egyesület, 2012-2013. (Első és második kiadás.),  HUMANDOK, 2014. és 2016. (Harmadik kiadás és utánnyomás.)

Ajánlott irodalom:
Pont az Élet – A teljes ember könyve
Szerző: Hoffmann Gergely. Kiadja: Kairosz Könyvkiadó, 2015.
A Végtelen üzenetei
Szerző: Hoffmann Gergely. Kiadja: TESSÉK! Közhasznú Egyesület, 2013.