Közhasznú tevékenységünk

A TESSÉK! Közhasznú Egyesület 2012-es alapítása óta önerőből és magánszemélyek támogatásából finanszírozta működését. Az eltelt bő 3 évben a lelki egészség, prevenció, mentálhigiéné és önismeret témakörében 3 könyvet adtunk ki, ezek és továbbiakat terjesztésében vettünk részt nonprofit jelleggel.

Bár könyveinkkel, felajánlásainkkal hátrányos helyzetűeket, gyermekeket és iskolákat is segítünk, fő tevékenységünk a társadalom mentális megerősítését és ezáltal pszicho-szomatikus egészségi állapotának javítását szolgálja. Ebben segítenek e tárgykörben szervezett önismereti programjaink, amelyek az előadától a kisebb és nagyobb térningekig terjednek.

Közhasznú tevékenységünk (a teljesség igénye nélkül):

- Ingyenes és önköltséges előadások  önismeretről, pszichoszomatikáról és egészségmegőrzésről, valamint interaktív mentálhigiénés (önismereti) programok Budapesten, Sopronban, Hatvanban, Gyöngyösön és Debrecenben.
- Gyakorlatközpontú ingyenes önismereti- mentálhigiénés program hátrányos helyzetű gyermekek (12-15 éves korosztály számára) több városban.
- Ingyenes rajz- és önismereti tréning hátrányos helyzetű gyermekeknek (több korosztály) számára Budapesten és több városban
- Ingyenes készségfejlesztő tréning értelmi vagy testi egészségében károsodott gyermekeknek (több korosztály) számára több városban.
- Részvétel és eszközök támogatása  rajz- és önismereti tréning hátrányos helyzetű gyermekeknek és rászoruló felnőtteknek.
- Két ingyenes gyermektábor szervezése (művészeti – kézműves, rajzos, hagyományőrzés tematikájú táborok) a Sáttéri Vendégházzal közösen Sárrétudvariban.
- Könyvek kiadása és terjesztése
- Ingyenes publikációk a BioTrend magazinban.
- Rászoruló magánszemélyek támogatása (közüzemi számlák kiegyenlítésének anyagi támogatása a téli hónapokban)
- Közintézmény (általános iskola) ünnepi rendezvényének anyagi támogatása

TESSÉK! Közhasznú Egyesület