Kvantum-blog (Főoldal)

Főoldal

Köszöntünk honlapunkon! A Kvantumiskolát Dr. Hoffmann Gergely orvos, hipnoterapeuta  és természetgyógyász alapította és vezeti. Célja, hogy a pszichológia, önismeret, egészségtan és az igényes ezotéria területei iránt érdeklődők egységes rendszerbe foglalt, és használható, életükbe beépíthető tudáshoz jussanak. Könyveiben is összegzett szerteágazó ismereteiből és tapasztalataiból alkotta meg a Pont-pszichológiát és a TÉT-rendszert.

A Kvantumiskola zászlóshajója, az 2x1 éves Tanácsadó-képzés is ezekre a - leendő segítők, régóta klasszikus vagy alternatív segítő pályán dolgozó szakemberek és az önismereti utat járók számára is egyaránt könnyen érthetők és jól használható - rendszerekre épül.

Kvantum-Blog

A Tudatosság és a gondolkodás A Tudatosság és a gondolkodás

2017.03.07. 17:00
A Tudatosság nem ismerhető fel csak úgy, ránézésre. Egy magas Tudatossággal élő személy lehet, hogy éppen úgy könyvet olvasva vagy az ablakon kinézve ül melletted a buszon, ahogy egy spirituális értelemben alacsonyabb szinten rezgő utitárs. A viselkedés csupán egy függöny, amelyet el kell húznod ahhoz, hogy tisztábban láthass e téren.
Hogyan léphetsz be a Tudatosság birodalmába? Hogyan léphetsz be a Tudatosság birodalmába?

2017.02.28. 17:00

Ha Téged is érdekel az ezotéria, biztosan találkoztál már a Tudatosság kifejezéssel. Ennek a fontos és gyakran használt kifejezésnek azért érdemes cikket szentelnünk, mert maga a szó teljesen más jelent, ha spirituális és mást, ha pszichológiai vagy hétköznapi értelemben használjuk.

Hogyan lesz számodra a boldogság a kognitív terápia ajándéka? Hogyan lesz számodra a boldogság a kognitív terápia ajándéka?

2017.02.21. 17:50

Ha jól megfigyeled, életed keresések sorozatából áll. A keresés mozgásnak álcázza magát, amellyel kimozdulsz a jelen pillanatból, és tekintetedet a jövő felé veted. Valami vár ott Rád. De mi az, ami vár, mi az, amit keresel az életben? Ha ezeket a sorokat olvasod, bizonyára túljutottál azon az illúzión, hogy egy új autó vagy okostelefon, tűzpiros Ferrari vagy éppen a szőke herceg fehér lovon az, aminek megszerzése életedet teljessé teszi.

Sémák, szokások, előítéletek és tudatosság Sémák, szokások, előítéletek és tudatosság

2017.02.14. 17:00

Ha valakiről az az első információd, hogy politikus, sztár, futball szurkoló, máris van egy elképzelésed, képed róla. Ha az „aki a virágot szereti, …”, „aki hazudik, az …” típusú mondatokat be tudod fejezni, máris ismersz sztereotípiákat. Ezek már bizonyos embercsoportokra vonatkoznak. Lényegük, hogy általuk már azelőtt lehet véleményünk egy személyről, mielőtt egyetlen szót is váltottunk volna vele. A benyomások sémákba, kategóriákba, típusokba rendezése tehát segít eligazodni minket a mindennapi információ áradatban, ugyanakkor könnyen ezek csapdájába is esünk.

Karma és pszichológia - Kapcsolataid két arca Karma és pszichológia - Kapcsolataid két arca

2017.01.26. 10:37
Te is érezted már úgy, hogy egy párkapcsolatból vagy munkahelyről legszívesebben menekülnél, de képtelen vagy rá, mert valami benne tart? Éreztél már szülőként a gyermeked, vagy épp gyerekként valamelyik szülőd kapcsán tehetetlenséget? Bizonyára igen. Akár a benned lévő "se veled, se nélküled" kettősség feszít, akár a külső kényszer és a vágyaid között őrlődsz, előbb-utóbb megkérdezed: "Miért? Miért teszi velem ezt a Sors, és miért szenvedek így?".
Tudatosság és Szabadság - A Te történeted Tudatosság és Szabadság - A Te történeted

2017.01.17. 17:30

A tökéletes Tudatosság mindenben jelen van. Az atomokban, minden vízcseppben, az összes sejtben, élő vagy holtnak hitt, fejlődő vagy lebombló anyagban. Mindent a Tudatosság hat át és rendez el. Ez az Egység, létezésed mély valósága. Különleges szerepet kaptál az Egység Valóságában. Rólad szól ez a bejegyzés.

Mire jók a szimbólumok, amikor megáll az ész? Mire jók a szimbólumok, amikor megáll az ész?

2017.01.10. 17:00

Megtörtént már Veled is, hogy százszor átgondoltál egy számodra nehéz helyzetet, vagy kikérted barátaid, segítőid véleményét egy bonyolult kapcsolatodról, és mégsem érkezett el a megoldás? Ha hajlamos vagy ilyenkor mások vagy önmagad ostorozására, jó, ha tudod: Az általad is megélt helyzet egyáltalán nem ritkaság, sőt kifejezetten általános jelenség. Valójában az ego természetéből fakad.

A szimbólumok álom-terápiája A szimbólumok álom-terápiája

2017.01.03. 17:00

Azt hiszed, hogy mindig tudatosan döntesz? Tehát tudod, hogy pl. miért vállalsz el, vagy épp utasítasz vissza egy állást? Miért a magas, sötét hajú férfiakhoz, vagy épp az alacsony, törékeny alkatúakhoz vonzódsz? Azt hisszük, tudjuk, mit miért csinálunk, ki miért áll közel hozzánk, vagy épp miért ver ki tőle a víz. De ha jobban belegondolsz, rájössz, hogy valójában sokszor hasonlóan döntesz, választasz. Ha még jobban belegondolsz, olyan érzésed van, hogy mintha valami minta lenne ebben az egészben. És tényleg van. Tudattalan mintázatok, amelyeket meg kell kell értened, ha jobban szeretnéd irányítani a saját életed. A szimbólumok ebben segítenek. Kvázi ők a te saját terapeutáid, csak meg kell tanulnod a nyelvet, amit beszélnek.