Álmok és szimbólumok műhely

Időpontok: 2018. július 28-29 (szombat, 9.30-17.30-ig és vasárnap 9-17 óráig)

Útikalauz az álmok megértéséhez. A szimbólumok hatalma programcsalád tagja.

Egy csodálatos világ vár a mélyben.
Most térképet kapsz hozzá.

Időtartam: 2 teljes nap, 20 akadémiai óra
Következő időpontok: 2018. július 28-29 (szombat, 9.30-17.30-ig és vasárnap 9-17 óráig)

Önálló program, amely egyúttal a Szimbólum-programcsomag része is, árát a programcsomag díja kedvezménnyel magában foglalja.
Létszám: Minimum 6, maximum 12 fő. Korhatár: Betöltött 18. életév

Részvételi díj:
25.000.- Ft a teljes, két napos szemináriumra.
Kedvezményes díjak:

18-25 éves korig 20.000 Ft
TÉT Alapképzés és TÉT Mesterképzés hallgatóinak csak 20.000 Ft.
A 2015-ös, 2016-os és 2017-es Álom-kurzusok résztvevőinek 15.000 Ft a részvételi díj.

A részvételi díj csak előzetes utalással vagy befizetéssel teljesíthető.
Helyszíni fizetésre ezen a programunkon nincs lehetőség.
A regisztrációs díj 10.000 Ft legkésőbb 2018. június 10-ig, a fennmaradó összeg legkésőbb július 10-ig fizetendő.

Nem a képen van a hiba!

Van, amit hiába akarsz a megszokott módon érzékelni.
Ahogy ma látod a világot, az csecsemő- és kisgyermekkorodban alakult ki. Megtanultad így látni, és most a képet szemlélve gondban vagy.
Pedig ez is a valóság - csak másképp.
Ugyanez a helyzet áll elő, amikor álmaiddal szembesülsz. Álmaid logikája is megérthető - de csak akkor, ha másképp szemléled azokat, mint az éber pillanataidat. Ha érteni akarod, mi zajlik benned minden éjjel, tanuld meg másképp szemlélni belső képeidet!

Az ÁLMOK ÉS SZIMBÓLUMOK MŰHELYEN
- megtanulod az álmok nyelvét
- megérted, hogyan kapcsolódik ez lelki folyamataidhoz
- meglátod a belső képek és a külső valóság szoros összefonódását
- saját, személyes szimbólum-rendszeredet térképezed fel,
- folyamatos párbeszédet alakítasz ki belső éneddel
- belépsz egy olyan kapun, amely mögött önmagad sokkal színesebb és teljesebb valósága vár rád!

Szeretettel várunk erre a belső utazásra!

dr. Hoffmann Gergely orvos-hipnoterapeuta
Fucskó Ibolya jungiánus tréner, álom-szakértő

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Az Álmok és szimbólumok műhely álmaink és a szinkronicitás, az életünkbe belépő "rejtélyes véletlenek" megértéséhez, belső képeinkkel való kapcsolatunk erősítéséhez ad használható segítséget. A program az elméleti alapokat is lefektetve az álom-elemzést, a résztvevők álmainak feldolgozását is segíti.

A programot Fucskó Ibolya pedagógus-tréner vezeti, akinek álmokról és arctehípusokról szóló gondolataiból ebben az albumban olvashatsz.

A tematikából

1. Az álom szerepe az emberiség történetében, Gilgamestől C. G. Jungig. Saját álmok elemzése.
  2. Mi az álom? Az álmok felidézése, álomtípusok. Honnan jönnek az álmok? Mi a szerepe az álmoknak a személyiség fejlődésben? Saját álmok elemzése.
  3. Mit szimbolizálnak az álmok szereplői? A komplexusok álmokat okoznak. Komplexus, szimbólum és álom. Saját álmok elemzése.
  4. Az Ego, a Perszóna és az Árnyék megjelenése az álmokban. Az Árnyék mint az önismeret első lépcsőfoka. Saját álmok elemzése.
  5. A Nőben élő Férfi, és a Férfiban élő Nő hatása az álmokra, és az élethelyzetekre. Megjelenéseik, álmokban, mesékben, mítoszokban. Saját álmok elemzése.
  6. Mit nevezünk rémálomnak? Hogyan szelídítsük meg a rémálmokat? Jellegzetes rémálom szimbólumok. Saját álmok elemzése.
  7. Rémálmok, mint figyelmeztető jelek. Jellegzetes rémálom témák. Saját álmok elemzése.
  8. Az állatok megjelenése az álmokban. Az állatok mint szimbólumok. Saját álmok elemzése.
  9. A Teljes én, azz Ősvaló, a mély-én megjelenése az álmokban. A Szellem szimbolikája. Saját álmok elemzése.

Helyszín: Budapest II. kerület, Hűvösvölgy-Máriaremete határán (A Hűvösvölgyi villamos-buszvégállomástól 3 perc busszal vagy 15 perc gyaloglással)